1 – از لنز مناسب استفاده کنید :

برای ایجاد تصاویر زیبا از لنزهای بلندتری مانند 105 یا 85 میلی متر استفاده کنید فواصل کانونی بلندتر برای عکاسی ایده آل است زیرا جلوه زیبایی ایجاد می کند ، پس زمینه شما را محو می کند و توجه بیشتری به را به سوژه شما جلب می کند . لنز بلند باعث می شود که مدل در مقایس بزرگ به نظر برسد و باعث ایجاد عکسی پرزرقو برق می شود .

2 – نورپردازی درعکاسی :

نور پردازی ضروری ترین عنصر برای گرفتن یک عکس مد جذاب می باشد .برای هر کسی که تازه شروع کرده است از نور طبیعی استفاده کنید ساعات اوج روز مانند ساعات طلایی غروب خورشید ، نزدیک طلوع خورشید را هدف قرار دهید زیرا می توانید از نور مستقیم عکس بگیرید که فوق العاده به نظر می رسد و حتی می توانید در این مدت با نور پس زمینه عکاسی کنید .

زمانی که خورشید از پشت مدل می آید و شما آن را کمی در معرض نور قرار می دهید تا نور خوبی از خورشید ایجاد شود .

3 – با زاویه ها عکاسی کنید :

زاویه ها یکی از بهترین راه ها برای تغییر پرسپکتیو بیشتر در عکاسی مد هستند . هر چیزی که به لنز نزدیکتر باشد بزرگتر به نظر می رسد . وقتی با لنزهای 85 یا 105 میلی متری از هد شات می گیرم .

کمی بالاتر از سوژه قرار بگیریم و و کمی پایین بیایم تا چشم ها برجسته شوند که به دلیل نزدیک تر بودن آن ها به دوربین اتفاق می افتد . یک جلوه خوب ایجاد می کند و به ایجاد ارتباط با بیننده کمک می کند .

اصول عکاسی :  تفاوت بین سافت باکس و چتر

گرفتن یک زاویه کمی کمتر با لنزهای بازتر 35 یا 50 میلی متری به من این امکان را می دهد تا پاهای سوژه ام را درازتر کنم و از منظره پس زمینه برای آن ظاهر شیک عکس بگیرم .

 

4 – با ژست گرفتن عکاسی کنید :

در هنگام عکسی از مدل هایم می خواهم ژست های متفاوتی از خود نشان دهند که به سبک عکسی کمک می کند . به جای اینکه مدل صاف بایستد از آن ها بخواهیم که شانه های خود را بچرخانند که باعث لاغری می شود .

از مدل خود بخواهید که با زبان سقف دهان خود را لمس کنند که باعث سف شدن ماهیچه های صورت برای ظاهری جذاب تر می شود .

برای ثبت یک حالت خشن و زیبا ، از مدل بخواهید سر خود را کمی پایین بیاورد و به سمت دوربین خیره شود .

یک تکنیک ساده برای عکاسی این است که همیشه یک مدل کفش پاشنه بلند بپوشند یا به ان ها آموزش دهید که روی نوک پا بایستند زیرا بدن را کشیده وزیبا به نمایش در می آورد .

5 – کمد لباس مناسبی داشته باشید :

از لباس های راه راه و الگوهای سنگین خودداری کنید زیرا ممکن است توجه بیش از حد را از سوژه دور کنند . بافت هایی مانند جین را با ژاکت های پشمی بپوشانید یا با طرح های رنگی مختلف یا سایه های همرنگ استفاده کنید

به طور مثال برای برجسته کردن چشمان آبی زیبای یک مدل او را در سایه های مختلف آبی بپوشانید .

برای اینکه ظاهری تمیز و سنتی با رنگ های خنثی کار کنید یا از رنگ ها و لباس های جذاب برای زیبایی مد استفاده کنید .

اصول عکاسی :  توصیه هایی در مورد عکاسی تبلیغاتی